Adresa

Štefánikova 3, Trnava

Otvorené denne

11.00 19.00 hod.

Otvorené denne

11.00 19.00 hod.

Adresa

Štefánikova 3, Trnava

Späť na výstavy

Veronika Kurcinová: 128 cm

29. 02. 2024 - 07. 04. 2024

o výstave

Výstava 128 centimetrov bude o živote v nekonvenčných rozmeroch.

Grafická dizajnérka Veronika Kurcinová má totiž presne 128 centimetrov. Jej výška prináša každý deň nové výzvy a to aj v úplne obyčajných situáciách.

„Meriam úbohých 128cm, ale po zaokrúhlení skvelých 130cm.”

Interaktívna výstava predstaví Veronikinu autorskú knihu Pohľad zdola, v ktorej prostredníctvom ilustrácií, fotografií a citátov s veľkou dávkou nadhľadu a humoru zachytáva to, ako vidí svet z jej uhla a tiež to ako na jej výšku reaguje okolie.

„Jednou z motivácií, ktoré som pri jej tvorbe mala, bola snaha ukázať zdravým ľuďom, ako my, ktorí máme hendikep, žijeme. Ale zároveň som chcela aj hendikepovaným ukázať, aby svoje postavenie dokázali brať s nadhľadom.”

Veronika Kurcinová

Pochádza z obce Zuberec na Orave. Absolvovala odbor propagačné výtvarníctvo na Škole úžitkového výtvarníctva v Ružomberku a aktuálne ešte stále študuje v šiestom ročníku v Ateliéri vizuálnej komunikácie u prof. Mariana Oslisla na Fakulte umení TUKE v Košiciach. Za bakalársku prácu Pohľad zdola v roku 2021 získala druhé miesto v českej knižnej súťaži Book in Progress a v roku 2022 získala tretie miesto v súťaži Zlín Design Week. Od roku 2023 je aktívnou freelancerkou. Aktuálne stážuje v Poľsku v štúdiu Wzorro design v Katowiciach a je spoluzakladateľkou kreatívneho dua s názvom duo.jedenapól.

IG: pohladzdola, IG: veronakurcin

Výstava je  súčasťou programu kultúrneho centra Malý Berlín. Jeho podujatia z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Prevádzku galériu podporujú Nádvorie a Trnavský samosprávny kraj.

O kurátorke

Na Nádvorí pozná takmer všetkých, prestriedala totiž už všetky poschodia aj budovy. Počas štúdia Dejín a teórie umenia na Trnavskej univerzite stihla absolvovať štipendijný program Nádvorie Kampus a spoluorganizovať jeden ročník festivalu mladého slovenského umenia – Tehláreň. Počas dobrovoľníctva v Malom Berlíne na YouTopii prišla na chuť slovenskému rapu, svojimi nápadmi dopĺňala program detského tábora alebo pravidelného podujatia PechaKucha Night.

Veronika Kurcinová: 128 cm
Veronika Kurcinová: 128 cm

Kurátorský text

Stiahnite si kurátorský text vo formáte PDF.

Veronika Kurcinová a Soňa Mikulášová o výstave 128 cm: Chceli sme pripomenúť, že svet nepatrí len zdravým ľuďom

Prečítajte si rozhovor s Veronikou Kurcinovou a Soňou Mikulášovou na webstránke Malého Berlína.

  • Trvanie výstavy: 29. 02. 2024 - 07. 04. 2024
  • Miesto konania:Čepan Gallery
  • Kurátor:Soňa Mikulášová