Adresa

Štefánikova 3, Trnava

Otvorené denne

11.00 19.00 hod.

Otvorené denne

11.00 19.00 hod.

Adresa

Štefánikova 3, Trnava

aktuálna výstava – nepublikovať

Práve pre vás chystáme novú výstavu.

13. septembra vás pozývame na vernisáž výstavy Natálie Šimonovej. Kurátorom výstavy je Patrik Krajčovič.

Aktuálna výstava

V súčasnej dobe v spoločnosti stúpa záujem o umenie vo verejnom priestore.

 To si prešlo v rámci posledného storočia kolísavým vývojom: od vysokého sociálneho statusu, cez prežívanie z povinnosti v ešte premenlivejších kvalitách, až po atrofiu a pohŕdavý odstup nezainteresovaného diváka. Dnes sa však znovu čoraz viac pozornosti sústredí na dôležitosť tvorby životného prostredia umením, pričom súčasťou tohto úsilia je aj analýza kvalít jednotlivých prvkov verejného priestoru.

Ludmiline projekty bývajú dôsledne premyslené v rámci konkrétneho priestoru, s ktorým ich umelkyňa subtílnymi zásahmi preväzuje, 30 stupňov nie je výnimkou.

Názov 30 stupňov odkazuje na dynamické rozpätie, sekvenciu možností, ktorú naše telo štandardne opisuje pri aktivite sedenia na stoličke. Môžu byť rozhodujúcim faktorom pri dotváraní a vyjadrovaní toho, ako sa cítime a čo všetko (ne)vnímame. Majú vplyv na našu náladu, zhmotňujeme ňou svoj aktuálny postoj v posede. Je istým druhom sebainscenácie, minimalistickou performatívnou situáciou. 30 stupňov v Ludmilinom projekte vystupuje ako mierka bez konkrétnej jednotky čakajúca na aktivovanie naším telom v rámci priestoru a možných situácií.

Otváracia doba

Otvorené denne,
11.00 – 19.00 hod.